Login Form

Transparentní účet

S ohledem na novelu zákona č. 424/1991 o sdružování v politických stranách a hnutích jsme založili u KB transparentní účet s přístupem pro veřejnost (viz níže):

https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/127859840-hnuti-nezavislych-za-harmonicky-rozvoj/detail-uctu-1154502870207.shtml

Jen tento účet smí být využit pro příspěvky ze státního rozpočtu, příjmy z darů a jiných bezúplatných plnění.

Na všechny dary nebo jiná bezúplatná plnění, vyšší než jeden tisíc korun, musí být (písemně) uzavřeny darovací smlouvy.

Sněm HNHRM Chodov 2014

Na sněmu byl přijat ETICKÝ kodex. Jeho podpis, jako vyjádření souhlasu se zásadami kodexu, bude nezbytnou podmínkou pro umístění na Kandidátní listině HNHRM.

ETICKÝ KODEX
Preambule

HNUTÍ NEZÁVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST

sdružuje ty, kteří nejsou a nechtějí být členy politických stran, ale při tom mají aktivní zájem o osudy svých měst (obcí) a kteří se chtějí angažovat ve prospěch harmonického rozvoje své obce (města) v komunální politice na radnicích v obecních (městských) zastupitelstev a v poslaneckém sboru krajů.

 

Kandidát, uvedený na KL za HNHRM, svobodně vyjadřuje svým podpisem souhlas s tímto kodexem a v případě svého zvolení prohlašuje že:

  1. Bude dodržovat obecně platné právní normy ČR.
  2. Uznává, že jen svobodný občan se svými právy a povinnostmi, může spolu s ostatními vybudovat prosperující společnost, založenou na odpovědnosti jednotlivce.
  3. Nebyl pravomocně odsouzen za úmyslné spáchání trestného činu.
  4. Osobně nebo prostřednictvím právnické osoby nepodnikal v oblastech, které lze považovat za škodící klidnému soužití (jako je provozování VHP a jiných loterií, sázek nebo organizování prostituce).
  5. Výkon mandátu zastupitele chápe jako veřejnou službu obyvatelům své obci (městu) a cítí i stejnou zodpovědnost.
  6. Pro svou obec (město) a jeho obyvatele bude pracovat zodpovědně, nestranně a bez diskriminace jakékoliv skupiny obyvatel či jednotlivců.
  7. Při svém rozhodování a práci nebude konat tak, aby přinesl neoprávněnou výhodu sobě, či osobě jemu blízké.
  8. Pro svou obec (město) bude pracovat s péčí řádného hospodáře.
  9. V souvislosti s výkonem funkce člena zastupitelstva, nebude přijímat žádné protislužby.
Datum, jméno a podpis kandidáta. 

PF 2014


View the embedded image gallery online at:
http://hnhrm.cz/index.php/2-uncategorised#sigFreeIdbd1cee2128

K rozpuštění sněmovny

Za tragikomickou situací naší „politické scény“ je neschopnost parlamentních stran dohodnout se na „státotvorném“ přístupu k vedení „věcí veřejných“; převažuje zájem ať už jednotlivců nebo celých stran mít mocenské i materiální výhody bez ohledu na důsledky pro celou společnost. Není vidět osobnost, které by šlo především o službu veřejnosti; v tomto ohledu zklamal kníže také.

Poslanci svým neuváženým rozpuštěním sněmovny předali presidentovi republiky na stříbrném podnosu možnost neomezeného vládnutí, navíc s podporou „poslušného“ senátu. Že tak jednali poslanci ČSSD, KSČM a dále VV (asi za to očekávají „protislužby“, protože mají velmi malou šanci na opětovné zvolení) je logické. KSČM se snaží o návrat starých poměrů a populistické ČSSD jde o volební výsledek za každou cenu. Že tak ale hlasovali i poslanci za TOP 09 spolu se STANem je zarážející; jejich zdůvodnění odkazem na všelék novými volbami neodpovídá realitě. Ze současných zkušeností s postupem presidenta, který společně s jeho vládou snad respektuje pouze psané části naší ústavy (které dovolují mnoho výkladů podle vlastních zájmů) a ustálené zvyklosti považuje za „idiotismus“, nemůže nikdo věřit, že se po volbách něco změní a on bude postupovat podle ústavních zvyklostí – leccos naznačují i výroky kancléře o pověření podle „kroužkování“.

Pro nás, občany z toho plyne jednak to, že musíme všichni k volbám a nevolit strany, které usilují o ústavní většinu, jako je KSČM, ČSSD, SPOZ a další s nimi spřízněné. Náš hlas by měly dostat strany komunálních politiků a nezávislých, možná ještě KDU-ČSL.