Login Form

Karlovarskou Věž vyhrál plzeňský Jindra Harasimovič

V letošním ročníku závodů ve výstupu na cvičnou věž chyběli první tři běžci z posledního ročníku ligy v této disciplíně. Nepadl tak ani jeden třináctkový čas, ale o kvalitní výkony nouze nebyla. Účast na závodech na stanici v Karlových Varech při tradiční Karlovarské věži ve výstupu do třetího nadzemního podlaží cvičné věže poznamenalo neotevření nového ročníku celostátní ligy v této náročné individuální disciplíně.

Na start Karlovarské věže se postavilo necelých padesát závodníků, kteří prošli dvoukolovou základní částí. Šestnáct nejlepších pak postoupilo do vyřazovacího finále, kde už šlo o vše. Těsně před branami nejužšího vedení v soutěži skončil i domažlický Jaroslav Hrdlička, v loňském ročníku ligy celkově šestý. Ve Varech obsadil společně s dalšími páté až osmé místo. Čtvrtou příčku vybojoval Milan Bobek z SDH Chyše, vítěz této disciplíny na loňském mistrovství ČR dobrovolných hasičů. Třetí pozici obsadil jihočeský Jan Ježek před druhým Lukášem Honsem z Vysočiny, vítězem se pak stal Jindra Harasimovič z HZS Plzeňského kraje.

Jedním z podporovatelů této soutěže bylo také Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, které i v letošním roce podpoří některé vybrané akce profesionálních hasičů, pořádané v Karlovarském kraji.