Dobrovolnému hasiči z Oloví pomohli kolegové

Finanční podporu ve výši několika desítek tisíc korun dostal dobrovolný hasič z Oloví na Sokolovsku, kterému požár zcela zničil jeho byt. Peníze získal z příspěvku, který vytvořili zvolení krajští zastupitele za Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst společně s hasiči. Peníze z příspěvku jsou určené právě hasičům v kraji, kteří se dostanou do složité životní situace.

Hořet začalo v bytě v Oloví v pátek 20. září v odpoledních hodinách. Hasiči sice požár dostali rychle pod kontrolu, oheň přesto napáchal škody za statisíce. Majitel bytu, dobrovolný hasič z Oloví, přišel i s celou rodinou při požáru o všechny osobní věci. Náhradní ubytování mu zajistilo vedení obce. Pro začátek řešení náhlé nepříjemné situace obdržel hned na začátku následujícího týdne 25 tisíc korun právě z výše uvedeného příspěvku krajských zastupitelů. Jedná se o finanční dar, peníze nebude nikomu vracet a může je použít na základní životní potřeby.

Ze stejného příspěvku již obdržel finanční dar například také sokolovský hasič, který peníze nutně potřebuje pro náročnou léčbu svého těžce nemocného syna Honzíka. Další peníze pak poputují do chodovského stacionáře pro tělesně a mentálně postižené. Právě tento stacionář navštěvují děti hasičů z karlovarského kraje.