Bookmaker Mostbet v České republice je spolehlivost, funkčnost a nejlepší podmínky pro sportovní sázení a online kasinové hry mezi sázkovými kancelářemi. Náš tým profesionálů je vždy připraven nabídnout vám široký výběr událostí, vysoké kurzy, různé bonusy a akce, sázky zdarma a roztočení zdarma, stejně jako rychlé výběry. Navíc máte přístup do naší mobilní aplikace, kde najdete ještě více různých akcí. Přihlaste se do Mostbet a začněte hrát!

Tisková zpráva hnutí PRO! kraj

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Tisková zpráva hnutí PRO kraj k projednávaným bodům 7. Zastupitelstva Ústeckého kraje

 

Téma: Hnutí PRO kraj představilo konkrétní kroky vedoucí k ukončení „zákopové války“ v oblasti řešení problémů eurodotací v Ústeckém kraj.

 

(26. června 2013, Ústí nad Labem). Opoziční hnutí PRO kraj představilo opatření vedoucí k faktickému řešení problematiky krajských eurodotací a tím k eliminaci likvidačních ztrát z toho plynoucích. Hnutí PRO kraj konkrétními kroky podpoří požadavky více jak 1400 občanů podepsaných pod petici Odpovědnost a důslednost, jelikož vedení kraje tyto požadavky nevyslyšelo.

 

Ústecký kraj v loňském roce hospodařil téměř s miliardovou ztrátou a další mnohamiliardové ztráty za špatnou administraci eurodotací mu hrozí. Jelikož se jedná o reálná rizika, která mohou Ústecký kraj přivést k insolvenci nebo minimálně k mnohaletému omezení jeho rozvoje, navrhuje neprodlené přijetí následujících opatření:

  1. Zastupitelstvo Ústeckého kraje (dále jen ZÚK) je s ohledem na odvrácení mnohamiliardových ztrát Ústeckého kraje při implementaci ROP SZ připraveno podílet se na alikvotní části korekce vyměřené Evropské komise (dále jen EK)  za podmínky poskytnutí dlouhodobé bezúročné půjčky Ústeckému kraji ze státního rozpočtu ČR. Současně s úhradou alikvotní části předmětné korekce ukládá ZÚK panu hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi nechat prověřit míru zavinění a nechat vymáhat případné škody vzniklé Ústeckému kraji v případě, že bude zjištěna chybná implementace a to od všech jeho aktérů včetně řídících a kontrolních struktur ROP SZ.
  2. ZÚK ukládá hejtmanovi kraje Oldřichu Bubeníčkovi nechat prověřit případnou výši škod, kterou svým jednáním mohly způsobit osoby odsouzené nebo obviněné v kauze ROP SZ a tyto škody nechat neprodleně vymáhat.  V případě obviněných připojit se jako poškozený k  probíhajícímu trestnímu řízení.
  3. ZÚK ukládá v rámci preventivních a nápravných opatření provedení kontrol u projektů ROP SZ, které Ústecký kraj spolufinancoval. Předmětem těchto kontrol by měly být zejména projekty financující činnosti Úřadu ROP SZ a projekty velké, přesahující 50 mil. Kč přidělené dotace.
  4. ZÚK revokuje své usnesení z 27. 6. 2012 o podpoře vybraných projektů v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost grantové schéma Ústeckého kraje (dále jen OP VK GS ÚK) a ukládá hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi neprodleně vyhlásit ve spolupráci se všemi aktéry implementace tohoto grantového schématu nové výzvy v souladu s maximální transparentností.
  5. S ohledem na neschopnost po více jak roce vyřešit vážný problém v GS OP VK a zodpovědnost za tento stav ukládá hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi odvolat z funkce Ing. Jaroslavu Kusznirukovou, vedoucí odboru strategie, přípravy a realizace projektů a Mgr. Martinu Černou, vedoucí oddělení grantů EU pro vzdělávání, odbor strategie, přípravy a realizace projektů a současně vypsání transparentního výběrového řízení na tyto pozice.

 

„Bohužel musíme konstatovat, že vedení kraje se postavilo k požadavku více jak 1400 občanů pod peticí Odpovědnost a důslednost zády. Ambicí vedení kraje je nechat petiční požadavky vyšumět do ztracena a tím neurčit skutečné viníky a nechtít škody od nich vymáhat. Jejich řešením je nechat zaplatit tyto škody občany kraje společně s občany České republiky, “ sdělil Leo Steiner, člen petičního výboru Odpovědnost a důslednost.

„Významným bodem jednání dnešního zastupitelstva je Závěrečný účet ÚK za r. 2012. K tomuto bodu máme několik výhrad, tou nejkřiklavější je návrh proplacení 830 tis. Kč za veřejnosti nedostupnou studii „Vliv rozvoje strategických průmyslových zón na tvorbu nových pracovních míst v Ústeckém kraji“ firmě Premium Trade, s. r. o. Tato firma vznikla těsně před přidělením zakázky a má nejasné vlastnické struktury. Pokud nám vedení kraje, zejména odpovědný p. Fišera, věrohodně neodpoví, tak jednak tento požadavek nepodpoříme a jednak podáme trestní oznámení ve věci na podezření na spáchání trestného činu,“ doplnil Achab Haidler, krajský zastupitel za hnutí PRO kraj.

 

Kontakt:

Leo Steiner (774 125 700, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ),

Jaroslav Achab Haidler (603 581 198, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ),

www.pro-kraj.cz

„Chceme čistý kraj, kde se dobře žije a na který jsme hrdí.“