Bookmaker Mostbet v České republice je spolehlivost, funkčnost a nejlepší podmínky pro sportovní sázení a online kasinové hry mezi sázkovými kancelářemi. Náš tým profesionálů je vždy připraven nabídnout vám široký výběr událostí, vysoké kurzy, různé bonusy a akce, sázky zdarma a roztočení zdarma, stejně jako rychlé výběry. Navíc máte přístup do naší mobilní aplikace, kde najdete ještě více různých akcí. Přihlaste se do Mostbet a začněte hrát!

K volbě prezidenta

Dostal jsem dnes do pošty tento mail - mluví mi z duše.

Bartoň

 

Marek Vácha

 

Věřím, že budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme.

Před druhým kolem není moc o čem přemýšlet, zvažování pro a proti obou kandidátů je velmi jednoduché. Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana. Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem. Je naprosto neuvěřitelné, co se vytahuje na Karla Schwarzenberga. Je jisté, že kampaň proti němu se zaměřila na nejtemnější lidské pudy, na nacionalismus a výsměch a stala se zrcadlovým obrazem svých tvůrců. Posmívat se někomu kvůli jeho výslovnosti nebo rodovým kořenům nebo národnosti manželky je typicky české, malé, nízké, ošklivé a vypovídá to mnoho spíše o tvůrcích této kampaně, než o čemkoli jiném. Pokud by se jeden žák základní školy posmíval druhému kvůli výslovnosti, považovali bychom to za šikanu. Pokud se takto posmívá sám ředitel školy, je to známka doby vymknuté z kloubů.

Je mi zle z toho, že tolik mých spoluobčanů volilo v nepochopitelné ztrátě paměti již v prvním kole Miloše Zemana. Výborný blog o tom, proč nevolit Miloše Zemana, napsal pro aktuálně Vladimír Just. Když už o tom píši, chci říct, že je mi zle z diskusí pod tímto i jinými blogy, je mi zle z diskutujících, z jejich výbuchů nenávisti, z určité primitivnosti příspěvků, z jejich rádoby-vtipnosti, z malosti či zakřivenosti ducha a svým způsobem bych většině diskutujících opravdu a upřímně Miloše Zemana přál a opravdu a upřímně věřím, že by si vzájemně vyhovovali.

Říká se, že národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Náš národ by si vpravdě zasloužil Miloše Zemana nebo někoho jeho zrna. Náš národ by si opravdu zasloužil, aby se mu zbytek světa nadále posmíval, zasloužíme si, abychom uvnitř tohoto národa nadále nadávali na korupci a zároveň stále dokola volili ty, kdo ji organizují.

Věřím a doufám, že nakonec budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme, že se na Hrad po létech znovu vrátí šlechtictví ducha a velkorysost, že se náš prezident znovu stane pro své občany morálním vzorem. Chápu, že každý, kdo českého člověka v nějakém ohledu převyšuje, vzbuzuje nenávist. V tomto ohledu chápu nenávist lidu vůči Karlu Schwarzenbergovi. Je znakem určité zoufalosti, že když už mu nelze vyčíst korupci, lež nebo napojení na mafiány, tak aspoň ten přízvuk. Nebo že má švýcarský pas. Nebo to, že má vlastně spolustraníky, z nichž jeden je Miroslav Kalousek, který… však víte. Tak jako vždy, kde schází argumenty, nastupuje vulgarita nebo výsměch. Citlivě chci říct, že chápu, že pokud člověk necestuje nebo se v cizině neumí domluvit jinak než česky, pak mu Miloš Zeman vlastně ani nevadí.
Bohumil Hrabal jednou kdesi napsal, že vám v kriminále odpustí, že jste někoho zabil, ale že vám nikdy neodpustí, když umíte pět jazyků. Možná Hrabal ani sám netušil, jak hlubokou pravdu vyřkl a jak velmi to neplatí jen v kriminále, nýbrž doširoka v rámci celé české kotliny.